Gjykata Themelore në Ulqin: DËNOHET PËR SHKAK TË NXITJES PËR VJEDHJE

Gjykata themelore, Osnovni SudMe vendimin e gjykatëses së Gjykatës Themelore në Ulqin Sanja Miroviq, Ulqinakja O.B. shpalljet fajtore dhe u dënua me 360 orë punë në interesin publik për shkak të veprës penale vjedhje, shkruan CdM.

Siç thuhet në aktakuzë, ajo me 28 shkurt të këtij viti në orët e pasdites, në shtëpinë familjare të T.D. në Ulqin, me paramendim e nxiti fëmijën B.R. të marr pronën e huaj.

“B.R., përmes dritares së hapur të ballkonit hyri në shtëpinë e të dëmtuarit T.D. dhe nga dhoma e gjumit morri nga portofoli të gjitha paratë, duke lënë portofolin bosh në dhomë dhe pastaj iku nga shtëpia në drejtim të panjohur, gjatë së cilës kohë e fajësuara bëri rojën”, shtohet në mes tjerash në aktakuzë.

Përndryshe, O.B. u dënua disa herë për veprën e përmendur penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do