Gjysmë sukses i sportistëve: BASKETBOLLISTËT RUAJTËN SHPRESËN

KOSARKASI-ZAHVALNI-KK-ULCINJBasketbollistët e Ulqinit para tifozëve të vet kanë fituar lehtë skuadrën “Mornar” nga Tivari me rezultatin 71:62. Ulqinakët kanë luajtur mire veçanërisht në pjesën e dytë të cilën e fituan me rezultatin 25:13.

Me këtë fitore ndaj rivalit për Super-Ligë Ulqini ka ruajtur mundësit të kualifikohet për atë garë.

Më pak fat, po ashtu para tifozëve të vet, kishin hendbollistët. Në ndeshjen e xhiros së dhjetë të Ligës së parë malazeze hendbollistët e Bokës kanë fituar ekipin e Ulqinit 31:23(14:11).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…