Globus Art: DHJETË VITE TË KËSAJ ORGANIZATE EDHE NË BERAT          

Shoqata e Artisteve dhe Artizaneve Globus Art, me qender ne Ulqin, organizoj manifestimin e pare me rastin e 10-te vjetorit me moton “10 Vite Globus Art ne qytetin e 1001 dritareve” ne Berat.

Ne kete manifestim moren pjese artist te arteve vizive, artizan, grupe folklorike, soliste nga vendet e rajonit.

Vendin e merituar e kishte edhe grupi folklorik Olcinium nga Ulqini, ku si ne cdo festival terhoqi vemendjen e vizitoreve.

Panairi dhe festivali u mbajt ne shetitoren e re dhe ne Qendren per kulture Margarita Totulani.

Falenderojme per perkrahjen dhe bashkpunim Ambasadorin e  paqes Fitim Mimanin dhe Bashkin e Beratit.

Aktivitetet tjera te ketij jubilari do te vazhdojne ne te gjitha shtetet e Ballkanit Perendimor gjate ketij viti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…