Globus Art: NESËR FILLON PANAIRI I ARTEVE VIZUALE DHE ARTIZANATIT

Shoqata e Artistëve dhe Artizaneve Globus Art edhe kete vite do te jete organizator i panairit te Arteve Vizuale dhe Artizanatit “Globus Art 2023”.

Ky eveniment ndërkombëtar organizohet ne kuadër te festivalit “Brojanica” ne bashkëpunim dhe përkrahjen e Hotelit “Llolla” me pronar Muslim Llolla, Komuna e Ulqinit dhe OTe Ulqinit.

Ky festival do te hapet me 7 shtator ne orën 19:00h dhe do te zgjasë deri me 10 shtator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë