H.Sulejmani: GËZUAR 9 VJETË SHTET, KOSOVË!

 

HaxhiDeklarata për shtyp të sekretarit gjeneral të Partisë demokratike Haxhi Sulejmani.

Shtetësia e Kosovës është një homazh për brezat e tërë që kanë shkrirë trup e mendje me këtë qëllim të drejtë e të shenjtë, është kurorë e njomë tek koka e secilit hero dardan, Kosova është historia e bukur e rinisë e fëmijëve më energjik të Evropës.

Konsolidimi i mëtejmë i institucioneve të brishta do duhej të jetë qëllim i radhës, prezantimi dinjitoz para botës do duhej të ishte detyrë në vijim, sikurse kujdesi për shqiptarët pakica në Ballkan presim të jetë në axhendën e Prishtinës zyrtare të Kosovës prosperuese.

Ulqini dhe Kosova, ulqinakët dhe kosovarët kanë më shumë të përbashkëta se historinë, folklorin e detin, shpallja e të parit të luftës e paqes së Kosovës, z. Hashim Thaçit, qytetarë nderi nga Kryetari Gjeka tregon që lidhja jonë është tejprotokolare e vëllazërore.

Historia e re kërkon guxim, punë e atdhedashuri.
Kosova e ka të garantuar rrugën drejt lavdisë.
Lavdi dëshmorëve të kombit.
E lavdishme qofsh, Kosovë!
Gëzuar!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej,

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël