Hajredin Kovaçi: KOT E KE

Kot mundohesh të lashë mëkatet
Të shfajësohesh
Se ke bërë faj
Çmos ke bërë
Kot e ke të mundohesh të ndërrosh fytyrë
Se gjithë jetën ke jetu me maska
Ditën edhe natën
Kot e ke që mundohesh të lahesh e shpëlahesh
Se ty s’të lanë as Buna
As deti
Të njohim mirë kush ke qenë
Kot mundohesh të tregohesh tjetër njeri
Për të këqiat që ke bërë ke hyrë në histori
Kot krejt kot e ke që i prinë valles
E mbështillesh me flamurin kuq e zi
Të këndosh këngë patriotike e të qesësh lot
Se ato janë lotë krokodili
S’bëhësh dot tjetër njeri
Kot e ke të mundohesh të pastrosh ndërgjegjën
Se ajo ka kohë që të vret
Të gjitha mund edhe të t’i falim
Por asnjëherë s’do të jesh i qetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet,

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale