Harasani: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ MAHNITI TË PRANISHMIT NË KOMBET E BASHKUARA DHE NA BËRI KRENAR

Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë së Malit të Zi, mr Ilir Harasani, i cili është pjesë e delegacionit shtetëror që ndodhet për vizitë zyrtare në SHBA dhe në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, tha se ndjen kënaqësi të madhe që Kryeministri Dritan Abazoviq të premten iu drejtua kryetarëve dhe kryeministrave të shteteve botërore.

Krenari e madhe që për herë të parë që kur nuk mbahet mend, një udhëheqës i Malit të Zi edhe një ulqinak i drejtohet botës në një fjalim pa letër për 20 minuta rresht.

Dritani i tregoi udhëheqësve të mbarë gllobit se Mali i Zi, ka diçka unike për t’ja treguar botës: ka bukurinë e maleve, lumenjve të pastër, dashurinë për natyrën, frymën e pajtimit. Plot pasion, duke shikuar vetëm sallën me  audiencën botërore, Dritani ligjëroi pa asnjë nderprerje në anglisht duke impresionuar pjesëmarrësit me fjalimin e ndjerë! Një ngjarje e papërsëritshme, e paharruar në vitrinën më të madhe politike dhe mediatike të botës!”, shtoi Harasani.

2 Responses

  1. Silver, respekt per ty edhe punen e jote cka ke ba per Ulqin, me bejtet edhe sjelljet e jote. Nuk pa du me hy n debata t’pafun, par ky si e permene, isht lerg Ajnshtajnit, lerg politikes edhe shum lerg Ulqinit. Ky isht vec manipullator, ky na ka ul vleren neve si Ulqinak, qytetart e MZ na respektojn edhe ma pak se ka qen rasti para se isht paraqit ky. Na si ja dim origjinen, nuk cuditena shum. E kena pas njifar uzdaje se ka me qen dicka par na doli kurgja. E ka ba MZ lamsh, her knej e her anej, ky i ban tana vec me majt fotelen. Un personalisht ja kam uru me gjith zemer kur isht ba zavends-kryeminister, masanej edhe kryeminister. Sat i kishe than marre t qoft. Ket cka ka shkru Iliri, ket e shkrun edhe Vullini per Vuciqin, nuk da me than se isht dicka me ra n trans. Un kishe qen shum ma krenar me qen nji njeri si Silver Korda kryeminister Shyptar i MZ ose denji pozit tjeter ku kishe mujt me i nimu MZ par edhe neve me na qit me faqe t bardh. Nuk jena na tan DA, ka edhe t mir ner ne, ka edhe Ulqinak si e majn fjalen edhe i rrijn mrapa punes t’vet. Zoti t’coft shnet, je zatni komplet. Von t kam njoftu par pershtypja ka qen dicka speciale. Ishalla takohena shpejt prep.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të martën, më 6 dhe 7 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: të hënën: në periudhën prej orës

Ulqin: PORTI I PESHKIMIT NË KEPIN E GJERANAVE DO TË KETË MBI 90 VENDE TË ANKORIMIT
Ulqin: PORTI I PESHKIMIT NË KEPIN E GJERANAVE DO TË KETË MBI 90 VENDE TË ANKORIMIT

Në fillim të Plazhit të Madh, në një sipërfaqe prej rreth 81 mijë metrash katrorë, do të ndërtohet një port peshkimi. Porti do të do të ketë dedikim të përzier, gjëgjësisht do të ketë 60  vende ankorime

OT: OFERTA TURISTIKE E ULQINIT NË PANAIRIN NË LETONI
OT: OFERTA TURISTIKE E ULQINIT NË PANAIRIN NË LETONI

Organizata Turistike e Ulqinit, nen organizimin e Organizates nacionale Turistike te Malit të Zi, po merr pjese për herë të parë në panairin e turizmit Balt Tour 2023, i cili do të mbahet në Riga nga data

TRAJNIMI I TË RINJVE PËR TË MENDUARIT KRITIK DHE TË FOLURIT PUBLIK
TRAJNIMI I TË RINJVE PËR TË MENDUARIT KRITIK DHE TË FOLURIT PUBLIK

Me pjesëmarrësit e projektit “Fuqizimi i të rinjve për edukimin mediatik dhe të menduarit kritik”, të enjten në Ulqin u realizuasesioni i trajnues i radhës. Ligjëruese në këtë aktivitet ishte gazetarja