Haxhibeti mbas panairit në Vjenë: MË SË SHUMTI INTERESIM PËR AUTOKAMPE

 

Fuad-HaxhibetiNga Organizata turistike e Ulqinit kanë njoftuar se janë të kënaqur me prezantimin e ofertës në panairin e turizmit “Ferien 2017”, i cili prej më 12 deri më 15 janar u mbajt në Vjenë.

“Në këtë manifestim, i cili tuboi më shumë se 800 ekspozues nga më shumë se 70 vende të ndryshme, vizitorëve iu prezantua oferta e Ulqinit me aksent në turizmin aktiv dhe shëtitjet. Interesim veçanërisht i madh ishte për autokampe në Ulqin”, tha për Portalin Ul-info drejtori i këtij institucioni Fuad Haxhibeti.

Ai theksoi se ishte interesante që stendat e OT-së i vizituan shumë mysafirë nga Austria të cilët kanë pushuar në Ulqin para tre dekadash dhe të cilët kanë shprehur dëshirën që prapë të verojnë në rivierën e Ulqinit.

Sipas fjalëve të tija, gjatë panairit janë organizuar takimet me partnerët nga ky treg dhe agjencitë e specializura turistike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Riviera e Ulqinit”: QAMIL HOXHA DREJTOR I RI EKZEKUTIV
“Riviera e Ulqinit”: QAMIL HOXHA DREJTOR I RI EKZEKUTIV

Menaxheri i diplomuar i hotelerisë Qamil-Qamo Hoxha është drejtor i ri ekzekutiv i Kompanisë „Riviera e Ulqinit“. Këtë vendim Bordi i Drejtorëve të kësaj kompanie e ka marrë të hënën, në një seancë të

Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN
Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në fillim të muajit të ardhshëm do të qëndrojë për një vizitë zyrtare dyditore në Mal të Zi, mëson Portali Ul-info. Në ditën e parë të vizitës së saj

Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)
Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)

Sot ishte një ditë e bukur në Ulqin, të cilën qytetarë të shumtë e shfrytëzuan për shëtitje apo punë në Ullishtë. Në të njëjtën kohë, disa vendosën të marrin pjesë në hapjen ceremoniale të një tjetër Festivali

Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën
Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën

Të martën, më 31 janar 2023, komunën e Ulqinit do ta vizitojë delegacion i Qeverisë së Malit të Zi në krye me kryeministrin dr. Dritan Abazoviq. Në delegacion me kryeministrin Abazoviq do të jenë ministri

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.