Hekurudha BB: TRENI GODET TURISTIN TEK VRANINA

Shtetasi françez I.D. (45) ka pësuar lëndime të rënda fizike mbasi që i ra treni në hekurudhën Podgoricë-Tivar.

Aksidenti ndodhi në vendin Vranina, afër restorantit “Jezero”, lajmëron Portali “Vijesti”.

Ai urgjentisht është transportuar në Qendrën klinike në Podgoricë në operacion, sepse ka thyerje të shumëfishta dhe lëndim të shpinës.

Informatat e para tregonin që bëhet fjalë për shtetasin Italian, por më vonë është konstatuar që bëhet fjalë për Francez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…