Hendboll: KËTË FUNDJAVË VAZHDON SEZONI PËR HENBOLLISTET ULQINAKE

 

05.12.Kup_Crne_Gore_za_zeneKëtë fundjavë vazhdon sezoni për skuadrën e Klubit të Hendbollit për Femra “Ulqin” e cila garon në Ligën e Dytë të Malit të Zi.

Pjesën e parë të sezonit hendbollistet e përfunduan në vendin e 4 me 12 pikë (6 fitore dhe 4 humbje), nga 11 skuadra sa ka Liga e Dytë.

Sezoni vazhdon me 1/8 e Kupës së Malit të Zi.

Skuadra Ulqinake nuk kishte fat në short sepse si mysafire në Nikshiq do të ndeshet me ekipin vendas KH “Levalea 2010”, i cili përndryshe mban vendin e parë në tabelë. Nëse kualifikohen në çerek finale lojtaret tona do të ndeshen me fituesen e ndeshjes KH “Mornar 7” – KH “Trebjesa”.

Ndeshjet e 1/8 së finales janë me 15 dhe 16 shkurt, ndërsa ndeshjet e çerek finales luhen me 22 dhe 23 shkurt të këtij viti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do

Në kuadër te IPA Mal i Zi – Kosovë 2014-2022: Është organizuar për gazetarë vizita studimore tek përfituesit e projekteve
Në kuadër te IPA Mal i Zi – Kosovë 2014-2022: Është organizuar për gazetarë vizita studimore tek përfituesit e projekteve

Sekretarijati i përçashkët teknik i programeve ndërkufitare Mal i Zi – Shqipëri dhe Mal i Zi – Kosovë ka irgnaizuar vizitë studimore për gazetarët e medijave malazeze, gjatë së cilës kanë vizituar përfituesit

Organizata turistike: KËNGËTARËT MË TË NJOHUR TË RAJONIT TË MUZIKËS KLASIKE TË MARTEN NË KALA
Organizata turistike: KËNGËTARËT MË TË NJOHUR TË RAJONIT TË MUZIKËS KLASIKE TË MARTEN NË KALA

  Organizata Turistike e Ulqinit në bashkepunim me Komunen e Ulqinit me date 16.08.2022, organizojnëkoncert të muzikës klasike me fillim në ora 20.30 nëambijetin e muzeut të Kalasë. Bëhet fjalë për tenorët

Bulevardi Teuta: SË SHPEJTI TENDERI, ASFALTIMI NË SHTATOR
Bulevardi Teuta: SË SHPEJTI TENDERI, ASFALTIMI NË SHTATOR

Komuna e Ulqinit me mbështetjen e Drejtorisë së Punëve Publike së shpejti do të shpallë tenderin për asfaltimin e Bulevardit Teuta, mëson Portali Ul-info. Pritet që kjo punë të kryhet menjëherë pas përfundimit