Hendboll: LAZOVIQ NË ULQIN

rukomet Ulcinj, hendboll UlqinAnëtarja e njohur e përfaqësueses së Malit të Zi Suzana Lazoviq ka vizituar këtë fundjavë Klubin e hendbollit për femra „Ulqin“.

Qëllimi i kësaj vizitë, siç njoftojnë nga klubi, ishte promovimi i hendbollit për femra edhe në këtë komunë.

Përndryshe, anëtarja 22 vjeçare e përfaqësueses së hendbollit të Malit të Zi tashmë është hendbolliste me shumë eksperiencë e cila së bashku me skuadrën e vet ka arritur majat në këtë sport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…