Hendboll: TË DIELËN TURNEU I 6 MEMORIAL

Rukomet, HendbollNë kujtim të hendbollistit të “Ulqinit” Lubomir – Lubo Kuzman, i cili ndrroi jetë në moshë shumë të re, të dielën, me 18 shkurt, do të mbahet Turneu i 6 memorial i cili mban emrin e ti.

Siç njoftohet nga Klubi i hendbollit “Ulqin 2010”, përveç vendasve në këtë manifestim tradicional do të marrin pjesë skuadrat “Prvi As” dhe “Mornar” nga Tivari, si dhe skuadra e “Sutjeskës” nga Nikshiqi.

Turneu fillon në ora 10, ndërsa ndeshjet do të luhen në sallën e Shkollës fillore “Marshall Tito”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…