“Hippo competition”: Y.RAMA PJESË E FINALES NË ITALI

Shkolla fillore Marshall Tito, Marsal TitoNxënësja e klasës së gjashtë të Shkollës Fillore “Marshall Tito” nga Ulqini Yllëza Rama, së bashku me një nxënës nga Nikshiqi, do të prezantojë Malin e Zi në garën finale nga gjuha angleze “Hippo Competition”, e cila do të mbahet në muajin maj në qytezën italiane Lido de Jesolo afër Venecies, shkruan “Vijesti”.

Koordinatori dhe organizatori i projektit, profesoresha e gjuhës angleze Medina Çoba, tha se me kualifikim në finale, Rama tashmë arriti sukses të madh.

“SH.F. Marshall Tito” në vazhdimësi ka fitues dhe finalistë në garën nga gjuha angleze dhe ajo gjermane në vend dhe Evropë. Të fitosh në konkurrencën e nxënësve nga 25 vende është sukses i madh, por ambiciet tona janë më të mëdha”, tha Çoba.

Siç shtoi, kjo është hera e gjashtë në shtat vitet e fundit që SHF “Marshall Tito” prezanton Malin e Zi në garën e njohur nga gjuha angleze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do