Hoxhiq: Jemi lista e vetme që dalim në votime me kandidatin për kryetar

Deklaratë për media të kryetarit të Këshillit komunal të SD-së në Ulqin, Qazim Hoxhiq.

Koalicioni “Fillim i Ri“ është subjekti i vetëm që para qytetarëve të Ulqinit doli me kandidatin për Kryetar të Komunës në zgjedhjet e ardhshme lokale të planifikuara për datën  27 mars. Ky fakt ndër të tjera na veçon nga listat  tjera që nuk kanë kandidat të kristalizuar për njeriun e parë të Ulqinit, ndërsa zgjedhjet janë për dy javë.

Pikërisht kjo marrëveshje, që u arrit nga  përbërësit e koalicionit tonë përpara formimit të tij, garanton formimin e shpejtë të qeverisë, që për momentin ka një rëndësi dhe peshë të veçantë .

Sezoni turistik është para nesh , ndaj shumë shpejt pas  formimit të qeverisë , do të nisim përgatitjet serioze  për një sezon të suksesshëm dhe të frytshëm turistik.

Është e qartë se koalicioni ynë është një hap para subjekteve të tjera politike, si në aspektin programor, ashtu edhe në zgjidhjet  e kuadrove. Neve me formimin e këtij koalicioni  kemi bërë një hap të rëndësishëm  dhe kemi treguar se, pavarësisht se vijmë nga parti të ndryshme politike, jemi të gatshëm t’i lëmë mënjanë të gjitha mosmarrëveshjet tona për të punuar në të mirë të Ulqinit dhe të bashkëqytetarëve tanë.

Unë besoj në këtë koalicion dhe besoj në fitore. Është koha për ndryshim, për disa njerëz të rinj dhe energjinë e re që mbart lista jonë. Koha për njerëz të rinj dhe të aftë që janë të gatshëm të punojnë për të gjithë qytetarët e Ulqinit, për përparimin e qytetit tonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komuna: NË DITËT NË VIJIM NISË ZBUKURIMI I QYTETIT
Komuna: NË DITËT NË VIJIM NISË ZBUKURIMI I QYTETIT

Në fillim të javës së ardhshme do të fillojë zbukurimi tradicional i Ulqinit në prag të festave të Vitit të Ri dhe të Krishtlindjeve. Siç mësojmë, qyteti do të dekorohet shumë më larmishëm se në vitet

Emërimet – diplomacia: BERNARD ÇOBAJ DO TË JETË I NGARKUARI ME PUNË I MALIT TË ZI NË REPUBLIKËN E KOSOVËS
Emërimet – diplomacia: BERNARD ÇOBAJ DO TË JETË I NGARKUARI ME PUNË I MALIT TË ZI NË REPUBLIKËN E KOSOVËS

Zyrtari i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Bernard Çobaj, së shpejti do të emërohet i ngarkuar me punë në Ambasadën e Malit të Zi në Prishtinë, mëson Portali Ul-info. Mali i Zi dhe Republika e Kosovës

Sweet December – Ulqini 2022/23: BAZARI I VITIT TË RI, YJET E MUZIKËS DHE SHUMË AKTIVITETE TË BUKURA
Sweet December – Ulqini 2022/23: BAZARI I VITIT TË RI, YJET E MUZIKËS DHE SHUMË AKTIVITETE TË BUKURA

  Nëse dëshironi që dhjetorin dhe festat e fundvitit ti kaloni në bregdet, Ulqini është zgjedhja juaj e duhur sepse kete vit Ulqini do të shëndrrohet në një destinacion feste, festat e fundvitit do

Akademia e shkencave e Shqipërisë dhe Art Club: 50-vjetori i Kongresit të Drejtshkrimit
Akademia e shkencave e Shqipërisë dhe Art Club: 50-vjetori i Kongresit të Drejtshkrimit

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë do të organizojnë veprimtarinë shkencore dhe jubilare “NJË KOMB – NJË GJUHË LETRARE”, me rastin e

Komuna: NËNSHKRUHET KONTRATA PËR RIKONSTRUKSIONIN – ASFALTIMIN E BULEVARDIT TEUTA DHE RRUGËS “28 DHJETORI”
Komuna: NËNSHKRUHET KONTRATA PËR RIKONSTRUKSIONIN – ASFALTIMIN E BULEVARDIT TEUTA DHE RRUGËS “28 DHJETORI”

Komuna e Ulqinit dhe SH.P.K. Putevi Bar, si ofertues me ofertën më të volitshme, kanë lidhur Kontratën për Rindërtimin – Asfaltim të Bulevardit Teuta dhe Rrugës “28 Dhjetori”. Vlera e kontratës së nënshkruar