Hoxhiq (SD): KURBAN BAJRAMI NA INKURAJON TË AFIRMOJMË VIRTYTET

Qaki Hoxha, Cazim HodzicDitët e Bajramit na tregojnë për vlerat të cilat janë të endura në bashkëjetesë,kështu që edhe ky Bajram le të jetë festa e respektit dhe të na inkurajojë që të ndërtojmë dhe forcojmë respektin e ndërsjellët tek tjetri dhe të tjerët me qëllim që të afirmojnë virtytet.

Të gjithë besimtarëve musliman ju dëshiroj që Kurban Bajramin ta kalojnë në paqe,shëndet dhe mirëqenie.

Duke pas parasysh situatën e rënduar epidemiologjike ju dëshiroj që këtë radhë festën e Kurban Bajramit ta kaloni në rrethin e ngushtë familjar duke respektuar udhëzimet e institucioneve shëndetësore.

Edhe njëherë ju uroj përzemërsisht Kurban Bajramin.

Kryetari i KK Socialdemokratëve Ulqin

Qazim Hoxhiq

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë