Hoxhiq: „TË MIRAT DETARE“ JANË SHFRYTËZUES TË ULQINIT

Dzelal HodzicDrejtori ekzekutiv i OJQ „Hapi i Gjelbër“ Xhelal Hoxhiq vlerësoi se punimet momentale në Ranë janë hedhja e pluhuritë në sytë e qytetarëve të Ulqinit nga ana e Ndërmarrja Publike për Administrimin e të Mirave Detare.

„Në pamundësi që të plotësojnë premtimet e dhëna më herët – rregullimin e pistës së kombësorve nga Pylli i Pishave deri në kepin e Gjeranave, revitalizimin e Pyllit të Pishave, përfundimin e marinës Kacema në mënyrë që varkat në te të jenë të sigurta dhe shumë projekte të tjera, me pesdhjetë mijë euro dëshriojnë të tregojnë se ato bëjnë diçka edhe për ne. Ulqini për ato është vrima e fundit e kavallit. Ato nuk i ndjejnë aspak nevojat tona“, tha ai për „Dan“.

Hoxhiq përfundoi se Ndërmarrja Publike për Administrimin e të Mirave Detare është „shfrytëzuese e Ulqinit“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë