Imam S.Maku: LUTJE PËR PARIS, POR EDHE PËR GAZËN, SIRINË, JEMENIN…

 

Senad MakuÇuditem si u mbush Facebook-u me PRAY FOR PARIS, ndersa hesht per te tjeret??? Personalisht shprehi keqardhjen per viktimat dhe solidarizohem me te tjeret.

Une e urrej dhe e denoj fuqishem terrorizmin. Une e dua paqen dhe bej thirrje gjithe njerezve te te gjitha feve qe ta luftojme se bashku terrorizmin…

Terrorizmi ska fe! Ai eshte kudo dhe ne çdo shtet, shpesh ai vesh masken e demokracise, paqes, sigurise dhe, ne fund, masakron miliona njerez te popujve dhe feve te ndryshme.

Personalisht kjo po me duket hipokrizi, LUTU PER PARIZIN, pse kjo ? Çka eshte kjo dyftyresi, vdekja a nuk eshte per te gjithe njesoj? A nuk ka PRAY per Gazen, Pray per Sirin, Pray per Irakun, Burmanin, Kashmirin, Afriken, Egjiptin, Jemenin, Turqine, Algjeri, Tunizi, e shume vendeve te tjera? Pse jo LUTJE per ato viktima, por vetem per Parisin ??? Po i mbulojne fetyrat e profileve ne FB me flamur francez, pse nuk e mbuloni fetyren edhe me flamujt e ketyre shteteve qe permenda dhe qe po behet terror per cdo dite ? A eshte kjo fytyra jone e vertete, ku vetem gjaku i perendimoreve eshte gjak origjinal, ndersa te civilet e pafajshem ne vendet ku i permenda, ne vend te gjakut, rrjedh uje kanalizimi, qe nuk ka vlere ne kete bote te turpshme!!!

Nuk dua te shes mend, por them, PERSE bota spo flet dhe nuk ngritet ne kemb per terorin qe po i behet ketyre vendeve ku po vriten dhe po masakrohen, gra, femi, pleq, cdo dite, askush nuk po reagon!! A thua pse valle ??

(Imami i xhamise se Klleznes Senad ef. Maku)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do