Informer: REKETIM NË PLAZHE EDHE NË ULQIN

velikaplazatoulcinjGazeta ditore “Informer” shkruan sot që edhe në Ulqin kishte reketim të qiramarrësve të plazheve. Në pyetjen kush janë reketarët, gazeta cek fjalët e bashkëbiseduesit të paidentifikuar “që ato nuk janë njerëzit të cilët lajmërohen në tender”. “Ato janë njerëzit të cilët fshihen pas disa njerëzve të cilët as thneglën nuk do ta shkelnin. E gjithë kjo bëhet me shkathtësi. Qiramarrësve për çdo gjë i ka faj shteti dhe ‘Të Mirat Detare’”, pohon ky burim.

Edhe ish kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka thënë që nuk ka prova, por që për vite me radhë është folur që disa njerëz reketojnë në këtë mënyrë. “Si kryetar i Ulqinit nuk kisha mundësi të ndërmarr asgjë, sepse të gjitha kanë qenë kompetencë e NP ‘Të Mirat Detare’, me politikën e së cilës gjatë nuk jemi pajtuar”, shton Cungu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 8 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri në 14,00 – një pjesë

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu