Instituti: EDHE DY PERSONA POZITIV ME KORONAVIRUS NË ULQIN

Test Covid 19Analizat e Institutit për Shëndetit Publik treguan se edhe dy persona të tjerë nga Ulqini janë pozitiv me koronavirus.

Kjo do të thotë se numri i përgjithshëm i të infektuarve me këtë virus në territorin e kësaj komune shkoi në tre.

Siç shtojnë nga Instituti, në Mal të Zi momentalisht janë aktiv 43 raste me COVID 19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…