Institutit: DHJETË  PERSONA NGA ULQINI POZITIV ME KORONAVIRUS

CoronavirusNga Institutit për Shëndetin Publik të shtunën pasdite u njoftua se një person nga Ulqini është pozitiv ndaj koronavirusit, prandaj numri i përgjithshëm i të sëmurëve në këtë komunë tani është 10.

Siç mësojmë, bëhet fjalë për personin i cili u testua në Spitalin e Tivarit, sepse testimi i fundit në Ulqin është bërë dje.

“Të premten kemi testuar dy persona dhe ato ishin negativë. Të shtunën në Ulqin nuk kishte testime”, tha për Portalin Ul-info epidemiologja Dr. Lilana Joviqeviq duke shtuar se tash një javë, për fat të mirë, në territorin e komunës së Ulqinit nuk ka të infektuar me këtë virus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…