Javën e ardhshme: MOT KRYESISHT ME DIELL, TEMPERATURA NË RRITJE

Lumi Buna, Rijeka BojanaSipas parashikimit të meteorologëve, edhe javën e ardhshme në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me diell.

Temperatura e ajrit do të ketë trend të lehtë rritës dhe do të sillet prej 11 deri në 15 gradë Celsius.

Thuhet që të hënën dhe të marten do të fryjë erë me fuqi mesatare me drejtime perëndimore, e pastaj erë shumë e dobët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…