Kalaja: FERRARA DO TI NDRIÇOI BEDENAT

Hotel-Dvori-Balsica-Ulcinj-Montenegro-8Drejtori i i fotografisë në televizionin italian shtetëror RAI, Franko Ferara, erdhi të hënën në Ulqin ku do të jetë i pranishëm në konkursin për Miss Shqipëria.

Ferara do ta vendos skenën në Molin e madh ku do të mbahet ky spektakël.

„Ferara edhe mbas manifestimit do të jetë mik i ynë edhe disa ditë. Jemi dakorduar, përveç tjerash, që të bëj projektin e ndriçimit të bedenave të Kalasë“, tha kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…