Kampionati Ballkanik në Taekwondo: ULQINAKËT FITUAN 11 MEDALJE

Gjatë këtij vikendi me datë 03-04.12.2022 në qytetin e Durrësit është duke u mbajtë kampionati Ballkanik në sportin olimpik të Taekwondo-së. Ky aktivitet i Taekwondo-së mblodhi 550 sportistë nga 11 vendet e Ballkanit. Pjesës e përfaqësueses së Malit të Zi ishin edhe 12 sportist nga klubi i Taekwondo-së Ulqini. Në ditën e parë në program ishin kategorija kadet dhe pionir për të vazhduar të dielen me kategorinë junior dhe senior. Sportistët nga Ulqini patën një paraqitje të shkëlqyer dhe arrijnë të sjellin 11 medalje Ballkanike. Sportisti më i sukseshëm ishte Enes Dushku �� i cili u shpall kampion Ballkani për vitin 2022 me katër ndeshje të fituara. Kampion Ballkani u shpallën dhe Hakush Fici ��me tre ndeshje të fiatuara dhe Noar Mavriq�� me dy ndeshje të fituara.
Nën kampion të Ballkanit për vitin 2022 u shpallën.
Arta Ismailaga me tre ndeshje të fituara kurse në finale ndalet nga përfaqësuesja e Rumanisë dhe fiton medalje të argjendit��.
Denis Çoboviq��dhe Ajan Brashnjani��.
Me medalje të bronzit u kurorzuan sportistët:
Adna Sulejmanoviq��
Nermin Sulejmanoviq��
Eren Karaminxhoja��
Rijad Dervishi��
Hava Malokraja��
Një tjetër suksesë për sportin e Taekwondo-së Ulqini në kampionatin Ballkanik. Sportistët japën maksimun e tyre në një konkurrecë të fort dhe kvalitative arritëm të sjellim edhe 11 medalje shumë të rëndësishme për sportin tonë. Falenderojmë të gjithë ata që kontribuanë në sukseset tona. Sportistëve ju urojmë suksese.
Tkd Ulqini,
Fikret Dushku, prof.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Qytetarët

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo