Karate: ANTIGONA RAMA KAMPIONE E MALIT TË ZI

 

Antigona RamaNë Podgoricë, më 29 nëntor 2015 u mbajt Kampionati i Malit të Zi në Karate për kadet, junior dhe senior të rinj, në të cilin mori pjesë edhe Klubi i karatesë “Ulqini”.
Garuesit e Klubit të karatesë “Ulqini” u kurorëzuan me 3 medalje të arta, 3 të argjendta dhe 3 të bronzta.
Kampione e Malit të Zi u shpall Antigona Rama për seniore te reja në luftëra individuale +68kg. Kampionë u shpallën dhe ekipet e seniorëve të rinj në kata dhe luftëra, në përbërje ekipi i katave Edin Kraja, Albion Duraku dhe Marko Daboviq, kurse ekipi i lufërave Albion Duraku, Edin Kraja dhe Adnan Kuqi. Me medalje të argjendta u kurorëzuan në luftëra inviduale për seniorë të rinj Seida Suma -68kg dhe Albion Duraku -60kg. Po ashtu edhe ekipi i senioreve të reja u shpall nën kampion të Malit të Zi. Me medalje të bronztë në luftëra inviduale u kurorëzua Edin Kraja -75kg, Antigona Rama në kata individuale dhe ekipi i juniorëve ne luftëra ekipore.
Të gjithë këta garues u kualifikuan për në Kampionatin Ballkanik, i cili do të mbahet 11-13.12.2015 në Dubrovnik, por pjesëmarrja e tyre varet krejt nga mundësitë financiare.
Trajnerët e klubit shpresojnë që do të hasin në mirëkuptim te sponsorët që t’u mundësohet këtyre garuesve pjesëmarrja në Kampionatin Ballkanik.

Njëkohësisht falënderojnë sponsorët të cilët mundësuan që këta garues të marrin pjesë në Kampionatin e Malit të Zi, të cilët nuk i zhgënjyen duke qenë përsëri ndër më të mirët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre