“Karisma”: PËR ULQINAKËT DYFISH MË LIRË

IMG-784a86146ad84e3994c554388add87a1-VNga Grupimi Hotelerik “Karisma”, i cili menaxhon kompleksin “Holiday Village Montenegro”, vijnë lajmet e mira për të gjithë Ulqinakët: për të gjithë ato që kanë letër njoftimin e Ulqinit kanë lehtësira për hyrjen dhe qëndrimin në objektet e këtij kompleksi hotelerik.

“Bileta për qëndrimin ditor, nga ora 10 deri në 18, për të gjithë Ulqinakët është 35 euro, gjegjësisht dyfish më pak se për të tjerët. Në këtë çmim hynë ushqime dhe pijet gjatë qëndrimit, shfrytëzimi i baseneve dhe i shërbimeve të tjera në “Hollyday Village Montenegro”, thonë nga “Karisma” duke shtuar se në këtë mënyrë dëshirojnë të theksojnë rëndësinë e komunitetit lokal.

Përndryshe, në këtë kompleks momentalisht janë të punësuar rreth 260 persona nga Komuna e Ulqinit.

“Vizitoni patjetër kompleksin pranë jush dhe kënaquni në ushqimet e shijshme, 6 pishina me pamje të jashtzakonshme dhe Plazhin e Madh të mrekullueshëm”, thonë nga “Karisma”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të mirë me ujë”, tha drejtori ekzekutiv i SHPK “Ujësjellësi dhe kanalizimi”

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit na ikin mysafirët”, pohojnë Kalalitë. Sipas

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada është zgjatur për një orë, gjë që ka shkaktuar një

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet pesëdhjeta-gjashtëdhjeta jeta në Kalanë e Ulqinit. Pak

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022 ,pas kërkesës së kryetarit të Komunës së Ulqinit , Omer