KB “Ulqin”: DËSHIROJMË VENDIN NË KATËRSHEN MË TË MIRË NË VEND

 

Kosarka, BasketbollNga Klubi i Basketbollit “Ulqin” njoftuan për Portalin Ul-info se kanë filluar formimin e skuadrës fituese për sezonin e ardhshëm ku ambiciet janë si vitin e kaluar: kualifikimi në mesin e katër skuadrave më të mira në vend.

“Tashmë është bërë hapi fillestar duke forcuar skuadrën e trajnerëve, ku së bashku me Darko Vujaçiqin është kyçur edhe emri i njohur në mesin e trajnerëve Mirko Prorokoviq, i cili, përveç të skuadrave tjera, drejtori edhe Llovqenin dhe Teodon”, thanë nga ky kolektiv sportiv.

Shtohet se ambicia e klubit është puna më e madhe me kategoritë e moshave dhe kyçja e sa më shumë lojtarëve të rinj në skuadrën e parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…