Këshilli Komunal i PDS-së: PËRKRAHJE E PLOTË GJUKANOVIQIT PËR LIDER TË PARTISË

DPS (4)Në mbledhjen e Këshillit Komunal të PDS-së në Ulqin, e cila u mbajt të enjten mbrëma, u dha përkrahja një zëri kryetarit aktual Millo Gjukanoviq për funksionin e kryetarit të Partisë Demokratike të Socialistëve të Malit të Zi. Po ashtu, përkrahje unanime fitoi edhe kryeministri aktual Dushko Markoviq si kandidat për zëvendës kryetar të partisë.

Gjatë përgatitjes së Kongresit të VIII të partisë anëtarët e PDS-së në Ulqin propozuan kandidatët për anëtarë të Këshillit Qendror të PDS-së, të cilët me punën e deritashme, me suksesin personal dhe me integritet treguan që mund të japin kontribut të rëndësishëm aktiviteteve të ardhshme të partisë.

Përveç kësaj, u zgjodhën 7 delegatë nga komuna e Ulqinit të cilët do të jenë të pranishëm në Kongresin e VIII të partisë, i cili do të mbahet me 30 nëntor të këtij viti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre