Këtë javë në New York: BINJAKËZIMI I ULQINIT DHE STATEN ISLAND

Gjatë qëndrimit në SHBA, kryetari i Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari, të premten, më 2 shkurt, do të nënshkruajë marrëveshje binjakëzimi me kryetarin e Staten Island, Vito Fossela, mëson Portali Ul-info.

Staten Island është një nga pesë lagjet e Nju Jorkut, i cili ndodhet në ishullin me të njëjtin emër dhe ku jetojnë rreth 500,000 banorë.

Shumica e mërgimtarëve nga komuna e Ulqinit dhe Kraja jetojnë në Staten Island.

Bajraktari dhe ministri i të drejtave të njeriut dhe lideri i Partisë Demokratike Fatmir Gjeka janë të ftuar nga presidenti amerikan Joseph Biden në Mëngjesin e lutjeve në Uashington.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…