KF “Otrant Olimpik” i kërkon Komunës: CAKTONI LOKACIONIN PËR STADIUM

Stadion Ulcinj, Stadiumi ne Ulqin, Fudbal, FutbollËshtë koha që Komuna e Ulqinit të caktojë lokacionin, ta bëjë projektin për stadiumin e qytetit dhe në buxhetin e vitit 2021 të planifikojë ndërtimin e këtij objekti i cili në masën më të madhe do të financohet nga mjetet e Federatës Malazeze të Futbollit, theksohet në letrën të cilën kryetarit të Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq në emër të KF “Otrant Olimpik” ia dërgoi kryetari i këtij klubi Safet Kaleziq.

Ai thekson se Otrant Olimpiku do të përpiqet maksimalisht që ky projekt të realizohet.

Shtohet se ky do të ishte impuls i rëndësishëm për zhvillimin e turizmit sportiv, në veçanti në komunën siç është Ulqini.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë