KK: JAVËN E ARDHSHME PËRPJEKJE PËR MARRËVESHJE RRETH MBLEDHJES

Kuvendi, Parlamenti, Skupstina, Parlament„Javën e ardhshme do të ftoj kryetarët e klubeve të këshilltarëve në mbledhje dhe do të përpiqem të caktoj mbledhjen. Duhet të merremi me rebalancin e buxhetit, raportin e kryetarit dhe çështje të tjera të rëndësishme“, deklaroi kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Milazim Mustafa.

Ai për “Dan” tha se duhet të shoh çka dhe si më tej, sepse, siç theksoi, kjo gjendje nuk çon askund.

Sipas fjalëve të tija, zgjedhje të parakohshme do të ketë në këtë komunë por vështirë deri në fund të këtij viti. “Do të shkojmë në zgjedhje kur edhe disa komuna tjera ose pak më herët, ka mundësi në pranverë”, tha Mustafa.

Mbledhja e Kuvendit komunal është ndërprerë me 5 korrik, ose para më shumë se 100 ditë, kur është hapur diskutimi rreth Raportit të punës së kryetarit të Komunës Nazif Cungu për vitin 2012. Nga 1 tetori Parlamenti lokal është në periudhën e seancave të rregullta, por nuk kishte asnjë lloj aktivitetesh publike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Gjekë Gjonaj: Shpirti arsimdashës i mësimdhënësve shqiptarë në SHM “Vëllazërim –Bashkim” i përballoi sfidat e kohës
Gjekë Gjonaj: Shpirti arsimdashës i mësimdhënësve shqiptarë në SHM “Vëllazërim –Bashkim” i përballoi sfidat e kohës

Shënimi i Ditës së Shkollës së Mesme “Vëllazërim – Bashkim” të Ulqinit, i cili u mbajt ditën e martë, më 21 mars, i tejkaloi përmasat e një dite të zakonshme festive, e cila shumë vite më parë kremtohej

Ulqin: OFERTA PËR PUNËSIM NË “RIVA RESTAURANT“ NË RANË
Ulqin: OFERTA PËR PUNËSIM NË “RIVA RESTAURANT“ NË RANË

Riva Restaurant & Terrace ofron vende pune: kamarier/e, ndihmës kamarier/e, banakier/e, ndihmës banakier/e, ndihmës/e ne kuzhinë, mirëmbajtëse/ pastruese. Kontakt: hotel-riva@hotmail.com tel. +38267324393,

Bashkësia Islame: SONTE TERAVIA E PARË, NESËR DITA E PARË E AGJËRIMIT
Bashkësia Islame: SONTE TERAVIA E PARË, NESËR DITA E PARË E AGJËRIMIT

Bashkësia Islame e Ulqinit njoftoi se sonte në të gjitha xhamitë e Ulqinit do të mbahen teravitë e para. Kjo do të thotë se nesër, e enjte, më 23 mars, është dita e parë e agjërimit në muajin e Ramazanit.

Supermarketi SARS: AKSIONI „STOP INFLACIONIT“
Supermarketi SARS: AKSIONI „STOP INFLACIONIT“

Na vizitoni dhe shfyrtëzoni ofertën të cilën e kemi pregaditur për ju. Aksioni vlen në të gjithë marketët e SARS-it. Ju ofrojmë çmimet më të volitshëm, më të ulëta nga asortimani ynë të produkteve. Mund

Memorandum për bashkëpunim me Eko Fondin – Fokus në pastrimin e Port Milenës
Memorandum për bashkëpunim me Eko Fondin – Fokus në pastrimin e Port Milenës

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari dhedrejtori ekzekutiv i Fondit për Mbrojtjen e MjedisitJetësor të Malit të Zi (Eko Fondi) Drashko Boljeviqkanë nënshkruar Memorandum për Bashkëpunimi, me