KK “Ulqin”: PËRFORCIM PËR KUALIFIKIM NË SUPERLIGË

Vladimir DasicVlladimir Dashiq do të nënshkruajë me Klubin e basketbollit “Ulqin”, shkruajnë mediet.

Pjesëtari potencial i përfaqësueses së Malit të Zi do të provojë t’i ndihmojë skuadër së Ulqinit që të kualifikohet në Superligë.

Ai është pa skuadër prej vitit të kaluar kur shkëputi me marrëveshje kontratën me Buduqnostin.

Basketbollisti njëzeteshtatëvjeçar gjatë karrierës përveç Buduqnostit ka marrë pjesë edhe për Real Madrid, Gran Kanaria, Llotomatika, Beshiktash, Metallac dhe All Ahlli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…