“KK Ulqini”: TË ARDHURAT NGA NDESHJA E TË SHTUNËN PËR AKSIONIN HUMANITAR

Kosarka, BasketbollBasketbollistët e “Ulqinit” e filluan shkëlqyeshëm pjesën e dytë të garës në Ligën e parë ERSTE në basketboll.

Në xhiron e dytë ato të shtunën, me fillim në ora 18, para tifozëve të vet, luajnë me skuadrën “Studentski Centar” nga Podgorica.

Të ardhurat nga shitja e biletave nga kjo ndeshje do të jepen donacion për aksionin humanitar “PORCION FALAS – BESPLATAN OBROK”.

“Kjo është edhe një arsye që të përkrahim basketbollistët tanë dhe në mënyrë të drejtpërdrejt të ndihmojmë bashkëqytetarët tanë”, thanë nga KK “Ulqin”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…