KKSH: NJOFTIM – UNIVERSITETET NË SHQIPËRI

Fakulteti-i-HistoriseKëshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, informon të gjithë të interesuarit që duan të ndjekin studimet në ciklin e parë më kohë të plotë dhe në programet e integruara të studimeve në ciklin e dytë në Institucionet Publike të Arsimit të Lartë në Republikën e Shqipërisë për vitin akademik 2014 – 2015 , të aplikojnë direkt pranë fakultetëve përkatëse nga data 25 gusht deri me 10 shtatorë 2014

Për disa programe studimi (fakultete) , për të cilat janë paraparë të zhvillohen konkurse të pranimit aplikimet duhet të bëhen nga data 21 gusht deri me 28 gusht ora 12:00 .  Këto fakultete janë:

1.      Universiteti i Artëve , Tiranë

2.      Universiteti i Sportëve, Tiranë

3.      Universiteti “Luigj Gurakuqi”  Shkodër,  Fakulteti “Edukim Fizik dhe Sport”

4.      Universiteti “Aleksandër Xhuvani”  Elbasan, Fakulteti “Edukim Fizik dhe Sport”

5.      Universiteti “Aleksandër Moisiu”, Durrës , Fakulteti i Studimeve të Integruara me Praktikën- FASTIP

a). Menaxhim i Bankave (Program në gjuhën angleze)

b). Menaxhim i ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme (Program në gjuhën angleze)

Për numrin e kuotave për shqiptarët nga Mali i Zi, dokumentet që ju nevojiten për aplikim, procedurat, afatet, si dhe datat e provimeve pranuse në ato programe studimi që përmendem më lart i keni të publikuara në Web faqen e Këshillit.

www.knsh.me

Gjithashtu aty do të mund të gjeni të gjithë dokumentët dhe sqarimet në mënyrë të hollësishme.

Për çdo sqarim mundë të kontaktoni në adresat e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi

Ulqin, Bul. Gjergj Kastrioti Skenderbeu p.n (pranë Qendrës Kulturore -Ulqin)

Tel/ fax : 030/  411-302,  mob. 069/ 333 – 663 ose  067 / 747-707

e-mail: knsh@t-com.me

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre