Klubi i basketbollit ”Ulqini”: RIFILLON PUNËN SHKOLLA E BASKETBOLLIT PËR MË TË VEGJLIT

 

basketbollistat e rinj ilustrimSiç mësohet nga drejtori i kategorive të reja pranë këtij klubi z. Ilir Taflaj që nga kjo e shtune, 07.10.2017, fillojnë stërvitjet për fillestaret të cilët do zgjedhin sportin e basketbollit për të kaluar kohën e tyre të lirë, pse jo ndoshta diçka edhe më shumë në aspektin sportiv.

”Luajmë dhe rritemi së bashku, kështu e kemi titulluar këtë nismë dhe mundësi për më të vegjëlit e qytetit tonë”, shprehet Taflaj duket mos fshehur kënaqësinë për rifillimin e shkollës së basketbollit.

Ulqini ka mjaft talenta edhe në sportin e basketbollit. Rasti më i fundit i të riut nga qyteti jonë Haris Karamanaga i cili ishte pjesë e reprezentacionit të Malit të Zi për moshën U16 me të cilën arriti të shpallet nënkampion i Europës konfirmon një gjë të tillë. Karamanaga fillimet e veta dhe hapat e para të tij në lojën e bukur të basketbollit i ka pikërisht në Klubin e basketbollit Ulqini.

Stervitjet do të mbahen çdo të shtunë dhe të diele me fillim nga ora 10 në sallën e lojërave me dorë të shkollës së mesme të Ulqinit.

Për më shumë informata mund të kontaktoni në këto numra:
I. Taflaj                 067 039 408
V. Kurti                 067 527 685
M. Latkoviq        067 540 003
D. Vujaçiq            067 518 127

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…