KNSH: URIM PËR DITËN E MËSUESIT

Të nderuar mësimdhënës, ju që me përkushtimi dhe punën tuaj vazhduat rrugën e nisur nga Pandeli Sotiri, Petro Nini Luarasi, motrat Qiriazi dhe shumë të tjerë të cilët me shumë mund e sakrifica hapen shkollën e parë shqipe në Korçë me 7 mars të vitit 1887.

Falë punës tuaj mundësuat që kombi shqiptarë edhe pse i ndarë në shumë shtete, ende vazhdon të mendoj, flasë e shkruaj shqip.

E dimë se puna dhe sakrifica juaj kurr nuk kanë qenë të shpërblyera sa duhet, mirëpo ju jeni të vetëdijshem se keni një mision fisnik përpara.Keshilli-Nacional-i-Shqiptareve-logoPrandaj në emër të Këshillit Nacional dhe të gjithë shqiptarëve në Malin e Zi, ju ftoj që ta vazhdoni me përkushtim punën tuaj fisnike, të edukoni brezat e rinjë me frymën kombëtare, me dashurin për dituri, liri dhe qytetari.

Këshilli Nacional i Shqiptarëve në Malin e Zi ju uron të gjithëve gëzuar 7 marsin ditën tuaj më të veçantë, duke ju kujtuar se tek Këshilli Nacional i Shqiptarëve do të gjeni gjithmonë mbështetje.

Edhe njëherë gëzuar !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“
Ulqin 2022/23: PROGRAMI I MANIFESTIMIT „SWEET DECEMBER“

Në Ulqin nga data 15 dhjetor deri më 10 janar organizohet manifestimi “Sweet December”. Emrat e tingullit muzikor, si në gjuhën shqipe ashtu edhe në gjuhën malazeze -, Ledri Vula, Klajdi, Alban Skenderaj,

Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë
Prim.Dr.Gani Karamanaga: Disa fakte nga historia e shërbimit shëndetësor në Anë të Malit dhe Krajë

Stacioni Shëndetësor  në Katërkollë  Ambulanca e parë në vitin 1949  Në Katërkollë për nevojat e shërbimit shëndetësor dhe të mbrojtjes shëndetësore të popullatës, në vitin 1949 është ndërtuar Ambulanca

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 9 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE
Tirana – Kryeqyteti Evropian i Rinisë: BAJRAKTARI FOLI NË CEREMONINË PËRMBYLLËSE

Kryeqiteti i Shqipërisë, Tirana, këtë vitë ishte “Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. Sot u mbajt ceremonia përmbyllëse në Pallatin e kongreseve në Tiranë ku ishin zyrtarët e lartë dhe diplomatë ndërkombëtar.

Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI
Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI

NP “Qendra për Kulturë – Ulqin” nis ciklin e mbrëmjeve me temë letrare, historike, kulturore, sociale… Këtë cikël e kemi titulluar ODA, meqë tubon dashamirë në një vend dhe u jep