Koalicioni “Me një qëllim”: Nimanbegu nuk është dhe nuk mund të jetë përfaqësuesi ynë

Me nje qellimKumtesë për opinion i Koalicionit shqiptar “Me një qëlim”

Deputetit aktual Genci Nimanbegut i cili tha se në Parlamentin e Malit të Zi do të përfaqësojë të gjithë shqiptarët i themi, në emër të koalicionit tonë, votuesve dhe mbështetësve, se ai nuk është dhe nuk mund të jetë përfaqësuesi ynë.

Intervista të cilën e dha “Pobjedës” e bën atë të padenjë për një gjë të tillë, dhe në veçanti angazhimi tetëvjeçare në funksion të deputetit.

A duhet dikush të bindet se nga themelimi i partisë së tij, veçanërisht pasi ai u bë deputet, për shqiptarët çdo gjë shkoi keq. Madje ai nuk ishte në gjendje të siguroj rindërtimin e rrugëve në Kala, e lëre më ndonjë gjë tjetër.

Prandaj, si një politikan që absolutisht nuk ka bërë asgjë për shqiptarët, por edhe për Kalalitë, i cili familjarizoi Këshillin Kombëtar të Shqiptarëve, nuk ka të drejtë që ai për ata që më parë përfaqësuan shqiptarët ti kritikoj se kanë “udhëhequr politikën joparimore, afatshkurte”.

Të gjithë ato janë për zotëriun në fjalë vigana politik dhe moral në çdo aspekt.

Pra, Nimanbegut edhe një herë i themi me zë të lartë që absolutisht nuk mund të flasë në emrin tonë. Ai mund të jetë në Kuvend në Podgoricë vetëm një i dërguar nga ata që e kanë dërguar atje. Lë të flasë në emër të tyre dhe në llogarin e tyre.

Për këtë ai nuk ka nevojë për “garancionet ndërkombëtare” të tij të famshme që, nga kur ai u ul në këtë karrige të re, nuk i përmendi më asnjëherë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Qytetarët

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo