Kokteji i fundvitit: U SHPALLEN SPORTISTËT, NXËNËSIT DHE PUNONJËSIT E POLICISË MË TË MIRË

Kokteji i fundvitit, Novogodisnji koktelNë hotelin “Mediteran” sot u mbajt Kokteji tradicional i fundvitit të cilin e organizoi Komuna e Ulqinit.

Krykomunari Fatmir Gjeka përshëndeti të pranishmit dhe iu dëshiroi atyre dhe të gjithë qytetarëve të Ulqinit vitin e suksesshëm 2016. Ai shprehu bindjen që në këtë komunë gjatë vitit të ardhshëm do të fillon realizimi i një sërë investimesh.

Në këtë manifestim janë dhënë edhe shpërblime modeste. Për sportistin më të mirë të vitit 2015 u zgjodh Armin Kashoxha, punëtori më i mirë sportiv Skender Rexha, trajneri më i mirë Dushan-Bakulle Hajdukoviq, skuadra më e mirë sportive Klubi i basketbollit “Ulqin”, sportisti më me perspektivë Leona Markiq, derisa shpërblim i veçantë për kontributin e dhënë kulturës sportive iu dha Gjergj Daboviqit.

Nxënësit më të mirë nga Shkolla e mesme “Vëllazërim bashkim” janë Nejra Mujaloviq, Ema Milla, Kristina Junkoviq, Edona Çapriq, nga Gjimnazi “Drita” Muhamed Bisha, nga SHF “Marko Nuculloviq” Isidora Klikovac, nga SHF “Marshall Tito” Samra Gjelosheviq, ndërsa Erestina Gjeka nga SHF “Bedri Elezaga”.

Po ashtu, u shpërblyen tre punonjës të Policisë së Ulqinit: Drita Noc Martini, Aleksandar – Zhile Zhivkoviq dhe Enis Kajeviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do