Kompania “Cerovo”: VIJON RIKONSTRUKTIMI I SHTËPISË SË SHËNDETIT NË KATËRKOLLË

Cerovo“Pas projektit të realizuara me sukses të Shtëpisë së Shëndetit në Ulqin, radhën e ka rikonstruktimi i Shtëpisë së Shëndetit në Katërkollë”, deklaroi drejtori ekzekutiv i kompanisë “Cerovo” Emin Durakoviq.

Sipas fjalëve të tija, në kuadër të këtij projekti do të punohet në rikonstruktimin e tualeteve dhe banjave në këtë institucion shëndetësor. “Nga instalimi i ujit, kanalizimit dhe rrymës, pastaj të elementëve, hidroizolimit, qeramikës, deri tek ngjyrosja, çdo gjë do të sanohet sipas dëshirës së përfaqësuesve të Shtëpisë së Shëndetit, në mënyrë që ky institucion të duket dhe të funksionojë si institucionet evropiane dhe botërore të shëndetësisë. Ky institucion prej tani do të ketë edhe banjën për personat me nevoja të veçanta”, tha ai.

Durakoviq shtoi se vlera e projektuar e këtij donacion është rreth 10.000 euro, e meqë kishte punime shtesë, vlera e përgjithshme do të dihet në fund të punimeve, të cilat priten në fund të muajit mars.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do