Komuna e Ulqinit: DO TË PUBLIKOJMË LISTËN E BORXHLIVE MË TË MËDHENJ

na-pomolu-izlaz-visemjesecne-krize-ul-parlamentu-forca-zagrljaju-dps-a-slika-302425Në qeverisjen lokale kanë vendosur që në çdo mënyrë legale të provojnë të mbledhin gati gjashtë milion euro borxhe të cilat personat fizik dhe juridik kanë ndaj komunës, është deklaruar për Portalin Ul-info.

Siç thuhet, vetëm personat jorezident i i kanë borxh komunës, e cila vazhdon ta ketë xhiro llogarinë në bllokadë për shkak të pagesës së kamatës firmës nga Beogradi “Partizanski put” në lartësi prej 539 mijë euro, madje dy herë më shumë.

Zyrtarët lokal thonë që do të thërrasin borxhlitë më të mëdhenj të shlyejnë detyrimet e tyre, e nëse këtë gjë nuk e bëjnë në afat të shkurtër, atëherë emrat e tyre do të publikohen, do të ju bllokohen llogaritë, madje edhe do të ju vihet hipoteka në patundshmëritë e tyre. “Shumë prej tyre blejnë lokale, kanë të ardhura të mëdha, ndërsa komunës me vite i kanë borxh tatimin. Këtë më nuk do ta tolerojmë”, tha burimi jonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do