Komuna e Ulqinit: GJEKA PRITI REISIN

REISIKryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka priti sot në takim Reisin e Bashkësisë islame në Mal të Zi z. Rifat Fejziq me bashkpuntorë.

Gjatë vizitës Reisi shprehu kënaqsinë me bashkpunimin e deritashëm me Komunën e Ulqinit dhe shprehu gadishmërinë që ajo të vazhdohet dhe të intensifikohet në të ardhmen.
Është dakorduar që në mbledhjen e ardhshme të Kuvendit komunal të bihet vendimi mbi lirimin prej komunalive për Medresën e grave në Fushën e Ulqinit.

Kryetari Fatmir Gjeka shprehu gadishmërinë për zgjedhjen e të gjithë nevojave dhe prioriteteve të cilat Bashkësia islame i ka identifikuar për realizim në Komunën e Ulqinit në periudhën e ardhshme, para së gjithash për krijimin e parakushteve për ndërtimin e xhamisë në Shtoj dhe në Fushë të Ulqinit. Është dakordua që në ditët në vijim të vazhdohen bisedat rreth detajeve dhe mënyrës së realizimit të këtyre projekteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT
Dëmtime në tubacionin kryesor: DERI TË MËRKURËN PA UJË NJË PJESË E MADHE E ULQINIT

Të martën, më 28 qershor 2022, rreth orës 16.00 gjatë punimeve të një kontraktori të papërgjegjëshëm është dëmtuar tubi kryesor i ujësjellësit në Fushën e

CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË MËRKURËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të mërkurën, më 29 qershor, në periudhën nga ora 09 deri në 15:00, pa

Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL
Kuvendi i Komunës: ZGJEDHEN NËNKRYETARËT E KOMUNËS DHE KOMISIONI ZGJEDHOR KOMUNAL

Me propozim të kryetarit të Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari, Kuvendi i Komunës të hënën zgjodhi dy nënkryetarë. Ata janë Beqir Sella, funksionar i PD-së

Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR
Ulqin: SEZONI PËR RRETH 30 % MË I MIRË SE VITIN E KALUAR

  Qeveria e Malit të Zi ka bërë të ditur zyrtarisht se presin një sezon dukshëm më të mirë se vitin e kaluar. “Të gjithë

Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL
Dr G.Karamanaga: GANI I VOGËL

Gani ende nuk i ka mbushur shtatë vjetë.Një ditë u nis prej shtëpie. Nuk i tregoi askuj se ku po shkon. Komshitë Shyqyrija, Kimetja dhe