Komuna e Ulqinit: GJEKA URON DITEN E EUROPËS‏

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka, Partia demokratike, Demokratska partijaKryetari i Komunes se Ulqinit Fatmir Gjeka me rastin e Dites se Evropes i ka derguar nje mesazh urimi qyteterave te Ulqinit me deshirat me te mira per anetaresimin sa me te shpejte teMalit te Zi ne familjen evropiane.
Ne mesazhin e tij nder te tjera thuhet:
Kjo dite, perben per te gjithe qytetaret tane nje moment te rendesishem dhe mirenjohjeje per ate cfare Bashkimi Evropian ka bere dhe po ben per paqen, stabilitetin dhe zhvillimin e kontinentit tone dhe me gjere.
Une jam mese I bindur qe Mali I Zi , me deshiren dhe vullnetin per te ecur ne rrugen drejte integrimit te plote evropian po jep nje kontribut te rendesishem ne zbatimin e reformave dhe perafrimin e tyre me standartet e Bashkimit evropaian me synim per te mare vendin e merituar ne familjen e madhe evropiane.

Urime kete dite,

Me nderime,
Kryetari i Ulqinit
F atmir Gjeka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…