Komuna e Ulqinit: JEMI PRANË FAMILJEVE TË PREKURA NGA TËRMETI NË SHQIPËRI

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjQytetaret e Ulqinit me trishtim te thelle po percjellin pasojat qe shkaktoi termeti shkaterrimtar ne Shqiperi, ne qytetin e Durresit te lashte me pasoje te humbjes se jeteve dhe qindra persona te lenduar.

Ne keto momente te veshtira ne jemi prane jush, ne jemi prane vellezerve tane ulqinak qe prej dekadash jetojne ne qytetin e Durresit. Ulqini dhe ulqinaket te cilet dhe vete i kane perjetuar pasojat e termetit katastrofal te vitit 1979 jane ne keto caste prane atyre qe kane humbur te afermit e tyre. Ne lutemi per ata qe ende jane nen rrenoja qe te dalin gjalle.

Komuna e Ulqinit ndan nje shume prej 10 mije eurosh per familjet e prekura, nderkohe i bejme thirje vellezerve dhe motrave tona ne diaspore qe te ndihmojne dhe te jene prane vellezerve te tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do