Komuna e Ulqinit: NESËR QËNDROJNË NË KOSOVË

PriÅ¡tina s novim trgom dobila izgled evropske metropoleDelegacioni i komunës së Ulqinit në krye me kryetarin Fatmir Gjeka dhe nënkryetarët Safet Beci dhe Ardijan Mavriq do të vizitojnë dy ditët e ardhshme Kosovën. Vizitën e ka organizuar Organizata turistike, drejtori i së cilës Minir Karamanaga është po ashtu anëtar i këtij delegacioni.

Siç mëson Portali UL-info, bëhet fjalë para së gjithash për vizitë qëllimi i së cilës është që qytetarët e Kosovës ti njoftojë me ofertën e sivjetme turistike të Ulqinit, si për sezonin ashtu edhe për festat e majit. Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij do të marrin pjesë në programet e disa televizorëve më të shikuara në Kosovë, derisa të mërkurën në hotelin “Swiss Diamond” do të bisedojë me gazetarët e medieve kosovare.

Në komunë të Ulqinit vlerësojnë që prej tani duhet të nisen në betejë për mbrojtjen e pozitës lider në tregun e Kosovës, sepse Panairi i sivjetmë ndërkombëtar i turizmit, udhëtimit dhe hotelerisë në Prishtinë, i 8 me radhë, mbahet në fund të majit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI
Qendra për Kulturë: TË PREMTËN MBRËMJE ME ELENA KOCAQI

NP “Qendra për Kulturë – Ulqin” nis ciklin e mbrëmjeve me temë letrare, historike, kulturore, sociale… Këtë cikël e kemi titulluar ODA, meqë tubon dashamirë në një vend dhe u jep

Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…
Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…

Javët e fundit të këtij viti do t’i kalojmë në një atmosferë festive, me pije, ushqim, e mbi të gjitha muzikë të mire. Në skenën e “Sweet December” me 24 dhjetor do të ngjiten: Accoustic

CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të enjten, më 8 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI
Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI

“Besojmë se kemi eventin më të bukur që do ta ringjallë Ulqinin në këtë periudhë, me të cilin mund të tërheqim mysafirë nga i gjithë rajoni”, tha të mërkurën në prezantimin e programit të eventit “Sweet

Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS
Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS

Shoqata “Kraja”, e cila vepron në SHBA dhe ka filialin e saj në vendlindje, ka realizuar projektin e fundit – furrën e bukës në Ostros, transmeton Barinfo. Vitet e fundit kjo zonë nuk kishte furrë buke,