Komuna e Ulqinit, UDSH, Kuvendi, LD në MZ: URIM PËR FESTËN E KURBAN BAJRAMIT

Opstina-Ulcinj“Me dëshirë dhe kënaqësi të veçantë ju drejtohem të gjithë besimtarëve musliman me urimet më të përzemërta me rastin e festës së Kurban Bajramit.”

“Kurban Bajrami është festë që kurorëzon mirësin, sakrifincen dhe përulësin e çdo besimtari, andaj le të jetë kjo festë një rast për të shpalosur akoma më thellë ndjenjat e vullnetit të mirë dhe respektit të ndërsjellët.
Kjo ditë më jep rastin që të gjithë besimtarve musliman t’u shpreh urimet  më të sinqerta  duke dëshiruar harmoni dhe begati në familjet e tyre. Urime!”, thuhet në urimin e kryetarit të komunës së Ulqinit Nazif Cungu.

UNIONI-DEMOKRATIK-I-SHQIPTARËVEMe rastin e Kurban Bajramit, kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka në emër të partisë dhe në emrin e tij personal i përgëzon  të gjithë besimtarët mysliman, duke iu uruar shëndet të mirë, gëzime familjare dhe lumturi në jetë.

“Të gjithë besimtarëve të  Fesë Islame iu uroj që kjo festë të përcillet  jo vetëm me urime të mira e vizita tek të afërmit, por edhe me vepra të mira, t’ia shtrim dorën njëri-tjetrit, që të mbretërojë harmonia, dashuria, përkrahja dhe uniteti mes motrave dhe vëllezërve tanë, sepse kjo ditë është ditë e mëshirës, tolerancës, mirëkuptimit, mirësisë dhe paqes.

Gëzuar, të gjithë shqiptarëve të Fesë Islame, Kurban Bajramin, kudo që janë !” thuhet në urimin e kryetarit të Unionit Demokratik të Shqiptarëve, Mehmed Zenka.

Kuvendi, Parlamenti, Skupstina, Parlament“Kam kënaqësi të veçantë tu drejtohem të gjithë besimtarëve musliman duke u shprehur urimet më të sinqerta me rastin e festës së Kurban Bajramit”.
“Uroj që në familjet tuaja të mbizotroi mirësia, harmonia dhe begatia”, thuhet në urimin e kryetarit të Kuvendit komunal të Ulqinit Milazim Mustafa.

 

 

 

011“Të nderuar-a  besimtarë, besimtare. Me rastin e festës së Bajramit të Vogël – Kurban Bajramit, në emër të Lidhjes Demokratike në Mal të Ti, të partisë së parë politike të shqiptarëve, sot në Malin e Zi, të gjithë besimtarëve ju urojmë:  Me shëndet dhe me gëzime  Festa e Kurban Bajramit”!

“Simboli i sakrificës për ne shqiptarët, po edhe për popujt e tjerë liridashës e paqdashës, është shpresë për një të ardhme më të mirë, ku nuk do të jemi rob të veseve, lakmive të shfrenuara dhe të nënshtrimit kolonial, të asnjërës kohë, të asnjërës shoqëri… Sakrifica për të mirën e përbashkët është virtyt që të jep forcë, shpresë e besim. Kështu na mësojnë edhe librat e shenjta”.

“Gjithmonë paçi gëzime, begati, lumturi dhe përparim”.

“Edhe një herë: GËZUAR DHE URIME FESTA E KURBAN BAJRAMIT”, thuhet në urimin e kryetarit të LD në MZ Mehmet Bardhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komuna: NË DITËT NË VIJIM NISË ZBUKURIMI I QYTETIT
Komuna: NË DITËT NË VIJIM NISË ZBUKURIMI I QYTETIT

Në fillim të javës së ardhshme do të fillojë zbukurimi tradicional i Ulqinit në prag të festave të Vitit të Ri dhe të Krishtlindjeve. Siç mësojmë, qyteti do të dekorohet shumë më larmishëm se në vitet

Emërimet – diplomacia: BERNARD ÇOBAJ DO TË JETË I NGARKUARI ME PUNË I MALIT TË ZI NË REPUBLIKËN E KOSOVËS
Emërimet – diplomacia: BERNARD ÇOBAJ DO TË JETË I NGARKUARI ME PUNË I MALIT TË ZI NË REPUBLIKËN E KOSOVËS

Zyrtari i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Bernard Çobaj, së shpejti do të emërohet i ngarkuar me punë në Ambasadën e Malit të Zi në Prishtinë, mëson Portali Ul-info. Mali i Zi dhe Republika e Kosovës

Sweet December – Ulqini 2022/23: BAZARI I VITIT TË RI, YJET E MUZIKËS DHE SHUMË AKTIVITETE TË BUKURA
Sweet December – Ulqini 2022/23: BAZARI I VITIT TË RI, YJET E MUZIKËS DHE SHUMË AKTIVITETE TË BUKURA

  Nëse dëshironi që dhjetorin dhe festat e fundvitit ti kaloni në bregdet, Ulqini është zgjedhja juaj e duhur sepse kete vit Ulqini do të shëndrrohet në një destinacion feste, festat e fundvitit do

Akademia e shkencave e Shqipërisë dhe Art Club: 50-vjetori i Kongresit të Drejtshkrimit
Akademia e shkencave e Shqipërisë dhe Art Club: 50-vjetori i Kongresit të Drejtshkrimit

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë do të organizojnë veprimtarinë shkencore dhe jubilare “NJË KOMB – NJË GJUHË LETRARE”, me rastin e

Komuna: NËNSHKRUHET KONTRATA PËR RIKONSTRUKSIONIN – ASFALTIMIN E BULEVARDIT TEUTA DHE RRUGËS “28 DHJETORI”
Komuna: NËNSHKRUHET KONTRATA PËR RIKONSTRUKSIONIN – ASFALTIMIN E BULEVARDIT TEUTA DHE RRUGËS “28 DHJETORI”

Komuna e Ulqinit dhe SH.P.K. Putevi Bar, si ofertues me ofertën më të volitshme, kanë lidhur Kontratën për Rindërtimin – Asfaltim të Bulevardit Teuta dhe Rrugës “28 Dhjetori”. Vlera e kontratës së nënshkruar