Komuna: KONTRATAT PËR OBJEKTET E PËRKOHSHME, PËRJASHTOHEN PARKINGJET

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjSekretariati për mbrojtjen e pasurisë i Komunës së Ulqinit këto ditë po nënshkruan kontratat për qiradhënien e tokës së Komunës për vendosjen e objekteve të përkohshme me qiramarrësit e mëparshëm, nëse ato kanë shlyer obligimet ndaj vetëqeverisjes lokale.

Në bazë të kontratave të nënshkruara qiramarrësve pastaj i jepen vendimet e nevojshme dhe lejet për punë deri më 31.12.2019.

Vendimi nuk i përfshin lokacionet e përkohshme të cilët shfrytëzohen si parkingje publike, sepse, siç theksohet, Komuna ka formuar ndërmarrjen e veçantë e cila do të menaxhojë këto hapësira.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë