Komuna: MBAHET PRITJA TRADICIONALE E FUNDVITIT

Loro Nrekiq, Ljoro NrekicNë Pallatin e Kulturës u organizua pritja tradicionale  me rastin e Festave të Fundvitit. Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq  në fjalën  përshëndetëse bëri një analizë mbyllëse dhe bilancin e  zhvillimeve  të vitit 2019 dhe ata që na presin  në vitin 2020.

Ai shprehu bindjen  që viti 2020 do të sjellë  suksese të reja  për të gjithë  qytetarët e Komunës së Ulqinit. Në fund ai i uroi qytetarët dhe të pranishmit Vitin e Ri 2020.

Kryetari Nrekiq dhe nënkryetarja Hadixha Gjoni vizituan IP Qendrën ditore për fëmijë dhe të rinjë me pengesa dhe vështirësi në zhvillim Sirena , të cilëve i dhuruan pakot e Vitit të Ri ashtu si dhe fëmijëve prindërit e të cilëve janë të punësuar në administratën lokale dhe ndërmarrjeve që financohen nga buxheti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022