Komuna: NË JANAR KONTRATA PËR NDËRTIMIN E FOSHNJORES

 

vrticKomuna e Ulqinit, Ministria e financave dhe Ministria e arsimit kanë pajtuan qëndrimet rreth fillimit të ndërtimit të foshnjores së re për fëmijë në Ulqin, mëson Portali Ul-info.

Në takim i cili nga fundi i kësaj jave u mbajt në Qeverinë e Malit të Zi, përfaqësuesit e këtyre institucioneve u dakorduan që në janar të vitit 2016 Ministria e arsimit dhe Komuna e Ulqinit të nënshkruajnë kontratën për detyrimet e ndërsjella rreth ndërtimit të foshnjores në Fushë të Ulqinit.

Menjëherë pas nënshkrimit të kontratës do të hapet tenderi për zgjedhjen e kontraktuesit të punimeve.

Komuna e Ulqinit do të marrë pjesë në këtë projekt me 50%, gjegjësisht me financimin e pajisjeve komunale për objektin e përmendur vlera e përgjithshme e të cilit është rreth një milion euro.

Para Komunës së Ulqinit në takim ishte i pranishëm këshilltari i kryetarit të komunës për zhvillimi ekonomik mr Agron Ibrahimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do