Komuna: NESËR MBAHET KONFERENCA PËRMBYLLËSE E PROJEKTIT ‘THE FEMININE SIDE OF QUALITY’

ProjektiTë mërkurën, me datë 23 tetor 2019, në Hotelin Mediteran në Ulqin, me fillim në ora 11:00 do të mbahet konferenca përmbyllëse e projektit ‘The feminine side of quality’.

Në kuadër të konferencës është e paraparë shpalosja e aktiviteteve të realizuara gjatë periudhës prej 18 muajve si edhe rezultatet e arritura, me theks të veçantë në punën dhe produktet vendore të grave pjesëmarrëse në projekt.

Projekti ‘The feminine side of quality’ të cilin Komuna e Ulqinit si bartëse kryesore implementon në bashkëpunim me OJQ MogUL, Qendrën Uet dhe Bashkinë e Mirditës realizohet në kuadër të programit për bashkëpunim ndërkufitar Mali i Zi-Shqipëri 2014-2020 që financohet nga fondet e Unionit Evropian dhe bashkë-financohet nga Ministria e Administratës Publike.

Vend të veçantë në konferencë zë prezantimi i grave sipërmarrëse  si edhe mundësia e degustimit të  produkteve të tyre specifike tradicionale me qëllim të vendosjes së kontakteve dhe bashkëpunimeve të reja  me përfaqësues të sektorit të hotelerisë, turizmit dhe rrjetit tregtar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre