Komuna: Nrekiq priti të shpërblyerit nga Ministria e Arsimit

Ucenici, NxënësitKryetari Nrekiq i urojë nxënësit dhe mësuesit për çmimet e fituara dhe theksojë se arsimi është çelësi i suksesit, dhe se pushteti vendor i kushton vëmendje të veçantë arsimit, kulturës dhe rinisë, duke u mbështetur dhe në faktin që komuna çdo vitë siguron edhe libra falas për të gjithë nxënësit e shkollave fillore në qytet.
Gjatë vizitës, kryetari Nrekiq i njoftojë nxënësit me funksionimin administrates, pas së cilës nxënësve u dha mundësia të shtrojnë pyetje. Nxënësit treguan interes të madh dhe kishin njohuri të mjaftueshme rreth funksionimit bazë të qeverisjes lokale.
Mësuesit falënderuan kryetarin e komunës për organizimin e vizitës, duke shprehur shpresën, por edhe besimin se një ditë disa nga nxënësit e pranishëm do të jen pjesë e udhëheqjes dhe punëve vendimarrëse në pushtetin lokal me interes që kontributi i tyre të ndikojë në zhvillimin e qytetit dhe një cilësije më të lartë të jetesës për qytetarët e Ulqinit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë