Komuna: NREKIQ THRET MBLEDHJEN URGJENTE TË KOALICIONIT QEVERISËS PËR SHKAK TË “K1”

Opstina Ulcinj, Komuna e UlqinitKryetari i Komunës së Ulqinit dhe kryetari i Këshillit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve Loro Nrekiq thirri të shtunën mbledhjen urgjente të koalicionit qeverisës, mëson Portali Ul-info.

Tema kryesore e takimit janë hapat të cilat duhet të ndërmerren lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit që kompanisë “Rekreaturs”, e cila punon në përbërje të kompanisë “Atlas Grup” e cila është në faliment, ti paguhen gjashtë milion euro.

“Duhet të shohim se çfarë do të bëjmë, sepse rasti i prishjes së pushimores së sindikatës së punëtorëve të Kosovës (K1) në Plazhin e Madh ndodhi në vitin 1983, ndërsa neve që nuk kemi asnjëfarë fajit  na u dorëzua fatura me vlerë të buxhetit tonë vjetor. Nëse do të bllokohemi kjo do të ishte praktikisht falimentim i Komunës tonë në fillim të sezonit”, thonë nga administrata lokale.

Pritet që pas mbledhjes, e cila fillon në ora 20.00, të jepet kumtesa për opinion.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do